USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności kulturalne i sportowe

Kowalskie święto w zmienionej formule

Kowalskie święto w zmienionej formule

Opublikowano dn. 03-07-2020

Doroczne święto kowali w Wojciechowie odbędzie się, ale jego formuła zostanie dostosowana do sytuacji epidemicznej. Organizatorzy postanowili nie rezygnować z warsztatów kowalskich, które są jednak planowane bez udziału publiczności, a większość elementów Ogólnopolskiego Spotkania Kowali przenieść do internetu.

- Sytuacja jest nadzwyczajna, ale robimy wszystko, by podtrzymać tradycję kowalskiego święta w Wojciechowie. W warsztatach będą uczestniczyć tylko adepci kowalstwa i ich mistrzowie, a szkolenie będzie się odbywać w reżimie sanitarnym. Część atrakcji, które zawsze były związane z towarzyszącymi warsztatom targami sztuki kowalskiej, odbędzie się w internecie, ale przygotowanie imprez typowo rozrywkowych z udziałem widzów jest po prostu nie możliwe - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej Agnieszka Gąska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, który jest głównym organizatorem święta kowali.

Warsztaty kowalskie rozpoczną się 7 lipca i potrwają do 18 lipca. W tym roku weźmie w nich udział 16 adeptów sztuki kowalskiej z różnych części Polski. - Wszyscy wiążą z tą profesją swoją przyszłość, niektórzy mogą się nawet poszczycić niemałym doświadczeniem. Tym razem nie ma w tym gronie żadnej kobiety - dodaje dyrektor Gąska.

Już teraz GOK zaprasza do udziału w tradycyjnym konkursie kowalstwa artystycznego, który w tym roku odbędzie się korespondencyjnie. Jego uczestnicy będą wykonywać nocne lampki, które mają przesłać do organizatorów do końca sierpnia. Oceni je profesjonalne jury, a internauci wybiorę tę propozycję, która zasługuję na Nagrodę Publiczności. Pokłosiem korespondencyjnego konkursu będzie wirtualna wystawa i - przygotowany po raz pierwszy w historii spotkań kowali - katalog prac konkursowych. Podsumowanie wszystkich działań jest planowane na październik.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów i konkursów są dostępne na stronach: www.gokwojciechow.pl i www.kowale.com.pl, a także telefonicznie pod numerami: 81 517 72 10 i 517 76 22 bądź mailowo pod adresem: kowale@kowale.com.pl


Organizatorami kowalskiego święta, które będzie współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, są Stowarzyszenie Kowali Polskich i Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie.

(fot. arch. GOK w Wojciechowie)

Plakat

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-kowalskie-swieto-w-zmienionej-formule,23650.html 

 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia