USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności kulturalne i sportowe

Parafialno-gminne święto plonów

Parafialno-gminne święto plonów

Opublikowano dn. 14-08-2020

Będzie msza święta, konkurs wieńców i krótka część artystyczna. Rolnicy z gminy Wojciechów podziękują za tegoroczne żniwa w niedzielę 23 sierpnia.

Ze względu na obostrzenia, obowiązujące z powodu pandemii koronawirusa, Parafialno-Gminne Dożynki będą mieć skromniejszy charakter niż w poprzednich latach. Uczestnicy święta plonów zbiorą się o 10.45 przy kuźni, skąd przejdą do miejscowego kościoła na dziękczynną mszę świętą. O oprawę eucharystii, która rozpocznie się o 11.30, zadba Orkiestra Dęta OSP Wojciechów.

Symbolicznym elementem tej części uroczystości będzie poświęcenie, a potem przekazanie chleba wójtowi gminy Wojciechów Arturowi Markowskiemu przez starostów dożynkowych. Funkcje te w tym roku będą pełnić Beata Jędrej z Wojciechowa Kolonii Pierwszej i Piotr Kwiatkowski z Wojciechowa.

Wieńce poświęcone podczas dziękczynnej mszy świętej zostaną ocenione przez jury na placu przy Wieży Ariańskiej. Ogłoszenie wyników konkursu poprzedzi krótki koncert Kapeli Wojciechowskiej.

Grupy wieńcowe, które jeszcze nie zgłosiły swoich propozycji, mogą to zrobić do 17 sierpnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie. Dwie najładniejsze kompozycje - tradycyjna i współczesna - będą reprezentować gminę na dożynkach powiatowych.

 

plakat dożynki

 

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-parafialno-gminne-swieto-plonow,23855.html

 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia