USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności kulturalne i sportowe

Zdjęcie orszak

Czwarty Orszak Trzech Króli

Opublikowano dn. 07-01-2021

Mniej liczny, z obostrzeniami, ale odbył się czwarty Orszak Trzech Króli w Wojciechowie. W środę 6 stycznia na zaproszenie miejscowego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Potrafisz" odpowiedziało około 50 osób.

Wszyscy najpierw spotkali się na mszy świętej, którą w kościele w Wojciechowie odprawił proboszcz miejscowej parafii ksiądz Kanonik Jan Hałasa. Po eucharystii uformowali barwny korowód który przeszedł tradycyjną trasą, by zakończyć przemarsz ponownie przy kościele. Szli w nim: święta rodzina, trzej królowie, aniołowie, śmierć, diabeł i pastuszek. - Wszystko odbywało się przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego, a kilka osób skorzystało z możliwości wykonania testu na obecność COVID-19. Wszystkie wyniki były negatywne - podkreśla prezes stowarzyszenia "Potrafisz" Andrzej Moroz.

Tegoroczny orszak zakończyło wspólne śpiewanie kolęd.

Podczas przemarszu o bezpieczeństwo kolędników dbali druhowie z OSP Wojciechów, OSP Ignaców i OSP Łubki oraz ratownicy medyczny ze Stowarzyszenia Ratownictwa Polskiego, którzy wykonywali również testy na COVID-19.

Pomysłodawcy orszaku już snują plany na przyszły rok, wierząc, że sytuacja epidemiczna pozwoli na organizację obchodów z większym rozmachem.

Zdjęcie:  A. Moroz, P. Jośko, T. Kępka

 

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-czwarty-orszak-trzech-kroli-foto,24555,1.html

 

 

Opublikowano dn. 07-01-2021


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia