USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności kulturalne i sportowe

Schody w wieży

Finisz przetargu na montaż ogrzewania w GOK

Opublikowano dn. 01-03-2021

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie wybrał firmę, która wykona instalacje gazową i grzewczą w zabytkowej Wieży Ariańskiej. Prace będą kosztować ponad 30 tysięcy złotych, z których większość będzie pochodzić z funduszy unijnych.

Pieniądze mają być przeznaczone na montaż ogrzewania, które pozwoli m.in. na wydłużenie sezonu kulturalnego i turystycznego. Na razie ze względu na brak ciepła zimą zajęcia mogą się odbywać tylko w sali konferencyjnej, gdzie GOK korzysta z elektrycznych grzejników. Dotyczy to również Muzeum Kowalstwa i Muzeum Regionalnego. Wszystkie prace mają być wykonane w ciągu pół roku od podpisania umowy.

To jedno z wielu zadań, które placówka zrealizuje w ciągu trzech lat w ramach projektu o szacunkowej wartości ponad 1 miliona 100 tysięcy złotych.

W przyszłym roku ośrodek kultury zamierza przebudować schody do piwnicy, by m.in. wykorzystać dodatkowe pomieszczenia, w których będą się odbywać warsztaty edukacyjne. W planach są także m.in.: remont dużych przypór kamiennych i tynków na elewacji wschodniej i zachodniej wraz z podokiennikami i nadokiennikami w budynku Wieży Ariańskiej, montaż słupów solarnych przy dojeździe do zabytkowego obiektu, przygotowanie holograficznej projekcji wideo w Muzeum Kowalstwa oraz zakup wyposażenia, w tym projektora, ekranu, kamery i aparatu fotograficznego oraz telebimu. W ramach promocji placówka przygotuje także folder i tablice informacyjne w językach - polskim i angielskim oraz w języku Braille'a.

Projekt "Wieża Ariańska wraz z otoczeniem - roboty budowlano-modernizacyjne, zakup wyposażenia, kampania promocyjna" będzie współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, skąd GOK otrzyma pieniądze na pokrycie maksymalnie 85 procent kosztów kwalifikowalnych.


(fot. arch. GOK w Wojciechowie)

 

Źródło: IAS24

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia