USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności kulturalne i sportowe

Schody w wieży

Umowa z wykonawcą ogrzewania w GOK podpisana

Opublikowano dn. 23-03-2021

Montaż instalacji gazowej i grzewczej w zabytkowej Wieży Ariańskiej w Wojciechowie rozpocznie się zgodnie z planem. Miejscowy ośrodek kultury podpisał już umowę z wykonawcą robót, które mają się rozpocząć po świętach. Ich koszt to ponad 300 tysięcy złotych, które w większości będą pochodzić z funduszy unijnych.

Montaż ogrzewania w wojciechowskiej wieży pozwoli m.in. na wydłużenie sezonu kulturalnego i turystycznego. Dotyczy to nie tylko GOK, ale również miejscowego Muzeum Kowalstwa i Muzeum Regionalnego. Wszystkie prace mają być wykonane w ciągu sześciu miesięcy.

W ramach tego samego projektu, współfinansowanego z funduszy unijnych, w przyszłym roku ośrodek kultury zamierza przebudować schody do piwnicy, by m.in. wykorzystać dodatkowe pomieszczenia, w których będą się odbywać warsztaty edukacyjne. W planach jest także remont dużych przypór kamiennych i tynków na elewacji wschodniej i zachodniej wraz z podokiennikami i nadokiennikami w budynku Wieży Ariańskiej, montaż słupów solarnych przy dojeździe do zabytkowego obiektu, przygotowanie holograficznej projekcji wideo w Muzeum Kowalstwa oraz zakup wyposażenia, w tym projektora, ekranu, kamery i aparatu fotograficznego oraz telebimu. W ramach promocji placówka przygotuje także folder i tablice informacyjne w językach - polskim i angielskim oraz w języku Braille'a.

Szacuje się, że realizacja wszystkich planów w ramach projektu "Wieża Ariańska wraz z otoczeniem - roboty budowlano-modernizacyjne, zakup wyposażenia, kampania promocyjna" potrwa trzy lata i może kosztować ponad 1 milion 100 tysięcy złotych. Większość pieniędzy będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.


(fot. arch. GOK w Wojciechowie)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-umowa-z-wykonawca-ogrzewania-w-gok-podpisana,24909.html?p=1

 

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-umowa-z-wykonawca-ogrzewania-w-gok-podpisana,24909.html?p=1

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia