USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności kulturalne i sportowe

Obrazek z dziewczynką z kapeluszem, logo wojewódzki ośrodek kultury w Lublinie, napis XXXX mały konkurs recytatorski

Eliminacje małych recytatorów przesunięte

Opublikowano dn. 27-04-2021

Uczniowie ze szkół w gminie Wojciechów, którzy zadeklarowali udział w tegorocznym Małym Konkursie Recytatorskim, mają więcej czasu na przygotowanie występów. Organizatorzy zmienili termin gminnych eliminacji z 29 kwietnia na 11 maja, ale ze względu na sytuację epidemiczną jeszcze nie określili ostatecznej formuły przesłuchań.

W etapie gminnym ma wystąpić 36 recytatorów z czterech szkół w Łubkach, Miłocinie, Palikijach i Wojciechowie. Każda placówka skorzystała z zapisów regulaminowych, delegując na konkurs maksymalnie po trzech przedstawicieli we wszystkich grupach wiekowych. - Najmłodsi z klas I - III chcą deklamować wiersze m.in. Niewiadomskiej, Brzechwy, Tuwima i Strzałkowskiej. Ich starsi koledzy z klas IV - VI zgłosili utwory Maud Montgomery, Chotomskiej, Frączek, Kulmowej, Staffa. Natomiast w najstarszej kategorii wiekowej posłuchamy Broniewskiego, Leśmiana, Różewicza czy Kerna - wyliczają organizatorzy eliminacji z Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie.

Każdy z uczestników ma przygotować jeden wiersz lub fragment prozy o dowolnej tematyce.

Najlepsi uczestnicy eliminacji gminnych zdobędą nominacje do etapu rejonowego, który odbędzie się w Nałęczowie. Finał jest planowany na pierwszą połowę czerwca w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie, który organizuje 40. Mały Konkurs Recytatorski.


(fot. WOK w Lublinie)

 

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-eliminacje-malych-recytatorow-przesuniete,25061.html?p=1

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia