USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności kulturalne i sportowe

Zdjęcie grupowe

Nominacje dla młodych recytatorów

Opublikowano dn. 12-05-2021

Siedmioro uczniów ze szkół w Plikijach, Wojciechowie, Łubkach i Miłocinie wystąpi w powiatowym etapie 40. Małego Konkursu Recytatorskiego. Wszyscy zdobyli nominacje podczas eliminacji, które odbyły się we wtorek 11 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie.

O możliwość zaprezentowania się podczas przesłuchań powiatowych, które za kilka dni odbędą się w Nałęczowie, rywalizowało 30 recytatorów, którzy byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych.
 
Spośród najmłodszych uczestników z klas I - III jurorzy najwyżej ocenili prezentacje Karoliny Dudy ze Szkoły Podstawowej w Palikijach, Antoniego Rasza ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie i Patrycji Tarki ze Szkoły Podstawowej w Łubkach. Karolina Duda zaprezentowała "Dyskusję" Natalii Usenko, Antoni Rasz zdobył nominację za "Spóźnionego słowika" Juliana Tuwima, a Patrycja Tarka ujęła jurorów interpretacją "Szklanki Przechwalanki" Hanny Niewiadomskiej.
 
W kategorii uczniów klas IV - VI nominacje zdobyli - Adam Zagrodniczek ze Szkoły Podstawowej w Miłocinie, Wiktor Michałek z SP w Wojciechowie i Julia Grzegorczyk z SP w Łubkach. Adam Zagrodniczek przygotował utwór "Komar, niewielkie licho" Adama Mickiewicza, Wiktor Michałek recytował "Makaron" Wandy Chotomskiej, a Julia Grzegorczyk zaprezentowała "Ogród przedziwny" Leopolda Staffa.
 
Jedyną reprezentantką gminy Wojciechów w najstarszej grupie recytatorów z klas VII - VIII będzie Sandra Skrzypczak z SP w Palikijach, która na konkurs wybrała "Szczęście" Władysława Broniewskiego.
 
Oprócz siedmiu nominacji jury eliminacji gminnych przyznało sześć wyróżnień. Zasłużyli na nie: w klasach I - III Łukasz Czerniec i Lena Kazanowska z SP w Łubkach oraz Helena Kwiatkowska z SP w Palikijach; w klasach IV - VI Milena Twardowska z SP w Wojciechowie oraz w klasach VII - VIII Aleksandra Gałus z SP w Palikijach i Dorota Piróg z SP w Wojciechowie.
 
Popisy młodych recytatorów oceniały Anna Kistelska z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i Monika Pastuszak z Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie.
 
Powiatowy etap tegorocznego konkursu odbędzie się w piątek 14 maja w Nałęczowskim Ośrodku Kultury.
 
 
(fot. GOK w Wojciechowie)
 
 
Źródło: IAS 24
 

Opublikowano dn. 12-05-2021


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia