USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności kulturalne i sportowe

Kowal

Uczestnicy warsztatów kowalskich wybrani

Opublikowano dn. 13-05-2021

Zakończyła się rekrutacja uczestników 27. Warsztatów Kowalskich w Wojciechowie. Komisja kwalifikacyjna oceniła 27 ankiet i na tegoroczne zajęcia wybrała 16 adeptów sztuki kowalskiej.

- To mężczyźni w wieku od 18 do 55 lat z różnych części Polski. Dokonując wyboru członkowie komisji wzięli pod uwagę przede wszystkim szansę kandydatów na wykonywanie zawodu kowala i związanie z tym zawodem swojej przyszłości - mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie Agnieszka Gąska.

Oprócz pracowników GOK, ankiety kandydatów oceniali przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Kowali Polskich.

Tegoroczne warsztaty odbędą się na przełomie czerwca i lipca. Przez prawie dwa tygodnie ich uczestnicy będą zdobywać umiejętności i utrwalać wiedzę, korzystając z doświadczenia najlepszych polskich kowali. Zajęcia przy Wieży Ariańskiej będą otwarte dla publiczności, ale będą się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. Praktyczna nauka zawodu będzie prowadzona w czynnej kuźni przez wykwalifikowanych mistrzów kowalstwa, którzy od lat zajmują się tym zawodem i doskonale znają techniki kowalskie oraz potrzeby współczesnego rynku.

Zajęcia rozpoczną się 29 czerwca i potrwają do 11 lipca. Organizatorzy wierzą, że mimo pandemii koronawirusa, uda się zrealizować także kilka innych elementów kowalskiego święta w Wojciechowie, ale ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły, a będą zależeć od rozwoju sytuacji epidemicznej.

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-uczestnicy-warsztatow-kowalskich-wybrani,25145.html

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia