USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności kulturalne i sportowe

Dzieci na scenie

Rodzinny piknik przy wieży

Opublikowano dn. 15-06-2021

Deszcz nie wystraszył uczestników Pikniku Rodzinnego przy Wieży Ariańskiej w Wojciechowie. Mimo niesprzyjającej aury na festynie, który odbył się w niedzielę 13 czerwca, bawiła się liczna grupa, nie tylko mieszkańców gminy, którzy stęsknili się za tego typu imprezami w plenerze. Niedzielny piknik był bowiem pierwszym takim wydarzeniem, po kilkunastomiesięcznej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa.

Na plenerowej scenie występowały grupy taneczne, działające w Gminnym Ośrodku Kultury w Wojciechowie oraz zespoły pieśni i tańca "Jawor" z Lublina i "Dąbrowica" z podlubelskiej Dąbrowicy.

Niedzielny festyn był także okazją do podsumowania konkursów, organizowanych przez ośrodek kultury. Nagrody, wyróżnienia, dyplomy i upominki odebrali laureaci gminnych eliminacji Małego Konkursu Recytatorskiego oraz Konkursu Literackiego "Wszystko co zapamiętałem". Wręczali je wójt gminy Wojciechów Artur Markowski i przewodniczący rady gminy Michał Sumiński.

Na najmłodszych uczestników imprezy czekało również wiele innych atrakcji. Dzieci bezpłatnie mogły korzystać z pompowanych zjeżdżalni, gier wielkoformatowych, bawić się z grupą animacyjną, brać udział w warsztatach ceramicznych, wyrobu szkła artystycznego i biżuterii oraz posilić się przygotowaną dla nich kiełbaską i lodami.

Ponadto przez całe niedzielne popołudnie młodzież z Klubu Wolontariusza ze Szkoły Podstawowej w Wojciechowie niestrudzenie malowała maluchom buźki, robiła bańki mydlane i balonowe zwierzaki. Dużym powodzeniem cieszyły się także przejażdżki konne, które oferowała Stajnia Wojciechów.

Wspólne niedzielne popołudnie przy Wieży Ariańskiej zorganizowali Gminny Ośrodek Kultury i władze samorządowe.


(fot. GOK Wojciechów)

Żródło: https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-rodzinny-piknik-przy-wiezy-foto,25315,1.html

 

Opublikowano dn. 15-06-2021


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia