USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności kulturalne i sportowe

Uczestnicy warsztatów

Kowale już kują

Opublikowano dn. 02-07-2021

27. Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie w Wojciechowie oficjalnie rozpoczęte. Dźwięki młotów i kowadeł będzie słychać do 11 lipca. Powstawanie prac wykuwanych w żelazie można podziwiać między 8.00 a 18.00.

 

Uczestnicy zajęć po raz pierwszy zebrali się we wtorkowe przedpołudnie 29 czerwca w Wieży Ariańskiej, gdzie powitali ich m.in. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie Agnieszka Gąska i wójt Artur Markowski. Potem wzięli udział w szkoleniu BHP i odwiedzili Muzeum Kowalstwa, gdzie poznali historię zawodu oraz obejrzeli bogatą kolekcję narzędzi i wyrobów artystycznych.

Po obiedzie stanęli przy kowadłach, aby poznać zasady pracy z żelazem i przystąpić do zajęć praktycznych. 16 adeptów sztuki kowalskiej będzie korzystać z wiedzy i doświadczenia mistrzów: Andrzeja Słowika i Kazimierza Kudły z województwa podkarpackiego oraz Jerzego Kwarcianego z województwa lubelskiego.

Otwarte dla publiczności warsztaty można obserwować na placu przy Wieży Ariańskiej.

Biorą w nich udział, pasjonujący się kowalstwem przedstawiciele różnych profesji. Wśród uczestników są m.in. tłumacz przysięgły, zdun, informatyk czy lekarz weterynarii.

Oprócz zajęć praktycznych, w programie są wykłady na temat marketingu i przepisów prawnych dotyczących prowadzenia kuźni, podstaw projektowania wyrobów kowalskich czy historii polskiego kowalstwa.

Dodatkowe informacje na temat kowalskiego święta można znaleźć na stronach: www.gokwojciechow.pl i www.kowale.com.pl.

 

(fot. GOK w Wojciechowie)

Źródło: IAS 24 

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-kowale-juz-kuja-foto,25401,1.html

 

 

 

Opublikowano dn. 02-07-2021


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia