USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności kulturalne i sportowe

Kawałek plakatu

Ostatnie zgłoszenia kandydatów na kowali

Opublikowano dn. 05-05-2022

Organizatorzy Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich w Wojciechowie kończą przyjmowanie zgłoszeń chętnych do udziału w tegorocznych zajęciach. Adepci sztuki kowalskiej będą korzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych polskich kowali na przełomie czerwca i lipca, ale rekrutacja kandydatów kończy się w sobotę 7 maja.

By wziąć w udział w warsztatach zainteresowani powinni wypełnić ankietę, która jest dostępna na stronie: www.gokwojciechow.pl, i przesłać ją do organizatorów.

Warsztaty są skierowane do młodych ludzi, którzy chcą związać swoją przyszłość z kowalstwem oraz do ludzi dojrzałych, prowadzących własne kuźnie lub warsztaty ślusarskie, zamierzających poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie kucia "na gorąco".

Praktyczna nauka zawodu będzie prowadzona w czynnej kuźni przez wykwalifikowanych mistrzów kowalstwa, którzy od lat pracują w tym zawodzie i doskonale znają techniki kowalskie oraz potrzeby współczesnego rynku.

Zajęcia będą trwały od 28 czerwca do 10 lipca, a uzupełnieniem nauki będą Ogólnopolskie Spotkania Kowali, które w tym roku odbędą się między 8 a 10 lipca. Znaczenie obydwu wydarzeń kolejny raz doceniło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które na ich organizację przyznało Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wojciechowie dotację z programu "Kultura ludowa i tradycyjna".

Koszt udziału w warsztatach to 1700 złotych, za które organizatorzy oferują noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, wyżywienie, materiały szkoleniowe i kadrę instruktorską.

Ankietę, która jest podstawą kwalifikacji uczestników, można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kowale@kowale.com.pl albo pocztą tradycyjną na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie, 24-204 Wojciechów. Szczegółowe informacje można również uzyskać telefonicznie pod numerem: 81 517 72 10.

Plakat

(fot. GOK w Wojciechowie)

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-ostatnie-zgloszenia-kandydatow-na-kowali,26997.html?p=1

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia