USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności kulturalne i sportowe

Kawałek plakatu

Zapisy na Bieg Ariański na nartorolkach

Opublikowano dn. 12-09-2022

Trwają zapisy na pierwszy Bieg Ariański na nartorolkach w Wojciechowie. W imprezie planowanej na 24 września mogą wystartować dzieci, młodzież i dorośli zawodnicy, w tym miłośnicy nordic walking.

W ten sposób organizatorzy z Klubu Sportowego "Strażak" Wojciechów chcą nawiązać do bogatych tradycji narciarstwa biegowego. W 1968 roku powstał Ludowy Klub Sportowy "Arianin" Wojciechów, który przez kilkadziesiąt lat opierał się na sekcji narciarskiej. Ta przestała istnieć kilka lat temu, ale amatorzy tej formy aktywności nie zrezygnowali ze swojej pasji. - Nartorolki można uznać za letnią formę narciarstwa biegowego. Dyscyplina ta jest bardzo popularna na przykład w okolicach Tomaszowa Lubelskiego, skąd mamy już zgłoszenia na nasz bieg. Zawody mają ogólnopolski zasięg, stąd na liście startowej są nie tylko zawodnicy z Wojciechowa czy innych okolic Lublina, ale także na przykład ze Skomielnej-Białej - mówi Rafał Mirosław z zarządu KS "Strażak" Wojciechów.

Bieg główny będzie rozgrywany na dystansie 15 kilometrów. - Start wyznaczyliśmy przy Wieży Ariańskiej w Wojciechowie, a dalej trasa wiedzie do Halinówki, Starego Gaju i z powrotem do Wojciechowa, ale tym razem przez Marcinową Górę. Dzieci i młodzież będą rywalizować na dystansie 1 kilometra, a miłośnicy nordic walking będą mieć do pokonania 5 kilometrów - dodaje Rafał Mirosław.

Zapisy chętnych do udziału w biegu głównym odbywają się na stronie: www.lozn.org.pl Pozostali uczestnicy mogą się zarejestrować w dniu zawodów, a wcześniej telefonicznie pod numerem: 693 377 910.

Najlepsi uczestnicy biegu głównego odbiorą specjalne statuetki, wykonane przez kowala z Wojciechowa Romana Czernieca, a wszyscy uczestnicy otrzymają medale.

Plakat z informacjami
(fot. organizatorzy)

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-zapisy-na-bieg-arianski-na-nartorolkach,27687.html

 

 

 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia