USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności kulturalne i sportowe

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa

Opublikowano dn. 18-03-2019

W dniu 17.03.2019 r. w Łowiczu miały miejsce obchody Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa. W spotkaniu z Premierem RP Mateuszem Morawieckim oraz z przedstawicielami rządu udział wzięło kilkaset gości z całej Polski.

Województwo lubelskie reprezentowało ponad 20 sołtysów wśród których, aż siedmiu naszych przedstawicieli zostało odznaczonych „Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości” za zasługi na rzecz społeczności lokalnych. Podczas uroczystości medal ten otrzymała z rąk premiera Mateusza Morawieckiego Pani Janina Żydek.
 
Pani Janina Żydek pełniła funkcję sołtysa miejscowości Maszki w gminie Wojciechów od 34 lat, a wspólnie z mężem od lat 40 (do lutego 2019 r.). Jest sobą lubianą i docenianą w środowisku lokalnym, zawsze znajdującą czas dla mieszkańców sołectwa, mimo wielu obowiązków własnych (praca zawodowa, gospodarstwo, dzieci i rodzina). Aktywnie wspierała wszelkie inicjatywy, dotyczące poprawy jakości życia w sołectwie - współpraca z komitetami budowy dróg,  telefonizacji oraz gazyfikacji wsi. Czynnie wspierała funkcjonowanie Szkoły Podstawowej w Maszkach (zlikwidowanej od roku szkolnego 2000/2001), a następnie Publicznej Szkoły Podstawowej prowadzonej przez Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Maszki. Pani sołtys była aktywna na sesjach Rady Gminy Wojciechów (z prawie 100% obecnością), czynnie zabiegała o kolejne inwestycje, zwłaszcza drogowe, wodociągowe i te dotyczące budynku i otoczenia Szkoły Podstawowej w Maszkach. Umiejętnie współpracowała z sąsiednim sołectwem - Maszki k. Wojciechowa w zakresie wspólnych inwestycji realizowanych z funduszu sołeckiego.
 
Serdecznie gratulujemy Pani sołtys i jeszcze raz dziękujemy za kilkudziesięcioletnią służbę na rzecz gminy i lokalnej społeczności.

Opublikowano dn. 18-03-2019


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Kalendarz wydarzeń
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia