USTAWIENIA

, Imieniny:

Kalendarz wydarzeń

Kawałek plakatu z informacją

Nowy termin Biegu Ariańskiego na nartorolkach

Opublikowano dn. 23-09-2021

Pierwszy Bieg Ariański na nartorolkach w Wojciechowie odbędzie się, ale później niż zakładano. Pierwotnie zawody miały się odbyć w najbliższą niedzielę 26 września, ale ze względów formalnych organizatorzy wyznaczyli nowy termin na 17 października.

Dłużej potrwają również zapisy chętnych do udziału w rywalizacji, której pomysłodawcy chcą nawiązać do bogatych tradycji narciarstwa biegowego. W 1968 roku powstał Ludowy Klub Sportowy "Arianin" Wojciechów, który przez kilkadziesiąt lat opierał się właśnie na sekcji narciarskiej. Sekcja przestała istnieć kilka lat temu, ale amatorów tej formy aktywności nie brakuje. - Nartorolki można uznać za letnią formę narciarstwa biegowego, a dyscyplina ta jest bardzo popularna na przykład w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Mamy nadzieję, że pomysł sprawdzi się i u nas, ale to zależy już od samych zainteresowanych - mówią organizatorzy imprezy.

Bieg, zaliczany do Pucharu Polski Amatorów, będzie rozgrywany na trzech dystansach. Dzieci i młodzież będą rywalizować na dystansie 1 kilometra, bieg główny odbędzie się na trasie o długości 15 kilometrów, a miłośnicy nordic walking będą mieć do pokonania 5 kilometrów.

Zmagania będą się odbywać na trasie z Wojciechowa przez Łubki, Szczuczki i Wojciechów Kolonię Pierwszą w kierunku Starego Gaju i z powrotem do Wojciechowa. Start i meta zostały wyznaczone przy zabytkowej Wieży Ariańskiej w Wojciechowie.

Na razie na liście startowej są m.in. zawodnicy z Wojciechowa i okolic, a także z Limanowej czy nawet z Wałbrzycha. Pozostali chętni mogą się zapisywać on-line na stronie: pifsport.com.pl, gdzie można również znaleźć pełny regulamin zawodów i mapę trasy.

Głównym organizatorów biegu jest Stowarzyszenie "Zakręcone-Kulturalnie", współorganizatorem Gmina Wojciechów, a partnerami - Gminny Ośrodek Kultury i Klub Sportowy "Strażak" w Wojciechowie oraz Stowarzyszenie "U źródeł Ciemięgi".

(fot. organizatorzy)

Plakat z informacjami

 

 
Źródło: IAS24
https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-nowy-termin-biegu-arianskiego-na-nartorolkach,25857.html

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót
Box side
Internet szerokopasmowy
Box side
Pracownik Młodociany
Box side
Przetargi i ogłoszenia
Box side
Ochrona danych osobowych
Box side
Katalog firm
Box side
Projekty unijne
Box side
Ostrzeżenia
Gminny Ośrodek Kultury
Box side
Gminny Ośrodek Kultury
Powiat Lubelski
Box side
Powiat Lubelski