USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Wykadrowana część zdjęcie przedstawiająca spalony dom

Pomoc dla pogorzelców ciągle potrzebna

Opublikowano dn. 22-04-2020

Wielodzietna rodzina z Miłocina, która w pożarze straciła dach nad głową, chce wybudować nowy dom. Pomagają jej w tym ludzie dobrej woli, którzy do tej pory wspierali pogorzelców przekazując pieniądze za pośrednictwem portalu: "zrzutka.pl". Kontynuacja pomocy w tej formie ze względów regulaminowych nie mogła być dłużej kontynuowana, ale jest nowe konto, na które nadal można wpłacać dobrowolne kwoty.

To rachunek Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Potrafisz" o numerze: 57 1140 2004 0000 3302 7884 5284.

Po pożarze, który wybuchł na początku grudnia, dobytek życia straciła matka z pięciorgiem dzieci. Zaraz po tragedii zaczęła napływać pomoc dla pogorzelców, a Gmina Wojciechów przygotowała dla nich lokal zastępczy, w którym rodzina mieszka obecnie.
 
- Poszkodowani marzą jednak, by zamieszkać we własnym domu. Bez pomocy życzliwych ludzi realizacja tego planu będzie jednak bardzo trudna. Wszystkie pieniądze zebrane na "zrzutce.pl" zostały przelane na konto stowarzyszenia "Potrafisz" - mówi wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

Organizatorzy zbiórki nie określają kwoty, jaka jest potrzebna, by wybudować nowy dom dla pogorzelców. Przyznają tylko, że każda wpłata przybliży rodzinę do osiągnięcia zamierzonego przez nią celu.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót