USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Grafika przedstawia kolorowe maseczki ochronne

GOK przeciwko koronawirusowi

Opublikowano dn. 24-04-2020

Kolejne instytucje i osoby włączają się w akcję zaopatrywania mieszkańców gminy Wojciechów w maseczki ochronne. Organizuje ją miejscowy ośrodek kultury, a szyciem zajmie się jedna z instruktorek.

- To inicjatywa Moniki Matuły-Wetzlich, która jest prezesem Klubu Rękodzieła "Ziemianka" w Nałęczowie, a u nas od kilku lat prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i warsztaty tematyczne. Doceniając jej dobre serce i zaangażowanie będziemy ją wspierać organizacyjnie, a do współpracy zapraszamy także innych wolontariuszy. Z własnych środków kupiliśmy pierwszą partię materiału, którą dostarczyliśmy już do szycia - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie Agnieszka Gąska.

Pomysłodawcy potrzebują przede wszystkim pomocy w zakupie bawełny i gumek na maseczki.
 
To kolejny pomysł na zaopatrzenie w środki ochrony mieszkańców gminy. Od kilku dni wydaje je również miejscowy ośrodek pomocy społecznej, który zaopatruje gmina. - Wiele wskazuje jednak na to, że maseczki będą potrzebne przez dłuższy czas, dlatego w tych trudnych czasach chcemy wesprzeć naszą lokalną społeczność - dodaje dyrektor Gąska.

Jej zdaniem pierwsze maseczki, uszyte przez Monikę Matułę-Wetzlich, powinny być gotowe już w przyszłym tygodniu, a informacje o ich dystrybucji będą na bieżąco zamieszczane w mediach społecznościowych. W taki sam sposób, czyli na przykład przez komunikator na profilu GOK w Wojciechowie na Facebook'u można przekazywać informacje na temat zakupu materiałów na maseczki. Do dyspozycji firm i osób, które mogą w tym pomóc, jest również kontakt telefoniczny pod numerem: 669 906 908.

(fot. GOK w Wojciechowie)
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót