USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Zmiany w kalendarium wyborów rady seniorów

Zmiany w kalendarium wyborów rady seniorów

Opublikowano dn. 30-04-2020

Są zmiany w kalendarzu wyborczym w wyborach Gminnej Rady Seniorów w Wojciechowie. Dłuższy niż pierwotnie planowano jest czas na zgłaszanie kandydatów, a termin głosowania został przesunięty na wakacje.

Zgodnie z nowym zarządzeniem, kandydatów do nowej rady można zgłaszać nie do 30 kwietnia lecz do końca czerwca. Mogą to zrobić mieszkańcy gminy Wojciechów, którzy ukończyli co najmniej 60 lat oraz miejscowe organizacje, które działają na rzecz osób starszych. Warunek ukończenia 60 lat musi spełniać także każdy z kandydatów, a jego zgłoszenie musi być poparte podpisami co najmniej 5 mieszkańców. Każda organizacja społeczna, mająca w statucie działanie na rzecz seniorów w gminie Wojciechów lub mogąca się w praktyce wykazać takimi działaniami, może zgłosić tylko 1 kandydata.

Zgłaszanie kandydatur odbywa się na specjalnym formularzu, który jest dostępny w urzędzie gminy i na jej stronie internetowej.
 
Zgłoszenia mają być zweryfikowane między 1 a 6 lipca, dzień później zostanie ogłoszona lista kandydatów, a zebranie wyborcze jest planowane na 26 lipca. Skład nowej rady powinien być znany dzień później.

Nowy organ będzie liczyć od 15 do maksymalnie 21 członków, reprezentujących nie mniej niż siedem sołectw, a jego kadencja potrwa trzy lata.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót