USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Biblioteka przed zakupem nowości

Biblioteka przed zakupem nowości

Opublikowano dn. 04-05-2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Wojciechowie przygotowuje się do zakupu nowości wydawniczych. Wstępna lista książek jest gotowa, ale do opracowania ostatecznego zestawu placówka zachęca czytelników.

- Co roku przeznaczamy na ten cel około 8 tysięcy złotych, z czego 5 tysięcy przekazuje nam gmina, a pozostałe środki otrzymujemy z ministerstwa kultury. Kupowane dzięki tym pieniądzom książki trafiają potem do głównej biblioteki w Wojciechowie oraz jej filii w Palikijach Pierwszych i w Szczuczkach - mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie Agnieszka Gąska.

W najbliższym czasie miejscowa książnica chce uzupełnić zarówno zbiory z literatury polskiej i obcej, jak i księgozbiór dla młodszych czytelników. Na pierwszej liście są: "Cień zbrodni" Edyty Świętek, "Lady M" Ałbeny Grabowskiej, "Pracownia dobrych myśli" i "Szczęście pachnące wanilią" Magdaleny Witkiewicz, "Dzień kobiet" Gabrieli Gargaś i "Jedna z nas", czyli kontynuacja "Cukierni pod Amorem' Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk.
 
W planowanym do zakupu zestawie pozycji z literatury obcej są książki: Margaret Atwood - "Testamenty", Lily Graham - "Dziecko z Auschwitz", Stefana Hertmansa - "Nawrócona", Tess Gerritsen - "Sekret którego nie zdradzę" oraz Richarda Paula Evans'a - "Sprzedawca marzeń" i "Podróż tysiąca mil".

Młodszym czytelnikom wojciechowska książnica chce polecić kilka tytułów z serii "Zaopiekuj się mną".

Autorzy listy jeszcze nie przygotowali jej ostatecznej wersji, dlatego chętnie przyjmą opinie na temat wymienionych pozycji oraz ewentualne sugestie co do innych tytułów. Informacje w tej sprawie można przekazywać za pośrednictwem profilu GOK w Wojciechowie na Facebook'u do połowy maja.
 
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót