USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Oddziały przedszkolne jeszcze zamknięte

Oddziały przedszkolne jeszcze zamknięte

Opublikowano dn. 06-05-2020

Przedszkolaki z gminy Wojciechów na razie pozostaną w domach. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów samorządy mogą od środy 6 maja wznawiać działalności żłobków, przedszkoli czy oddziałów przedszkolnych. Wojciechowski samorząd na razie nie decyduje się na ten krok.

- Podjęliśmy taką decyzję po zapoznaniu się z potrzebami rodziców i konsultacjach z dyrektorami wszystkich naszych szkół podstawowych. Prowadzone przez samorząd placówki są przygotowane na wznowienie zajęć, ale rodzice na razie nie są tym zainteresowani. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo i zdrowie zarówno dorosłych jak i najmłodszych mieszkańców postanowiliśmy wstrzymać się z ponownym otwarciem - tłumaczy wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.
 
Jednocześnie zapowiada, że samorząd będzie monitorować sytuację epidemiczną i jeśli ta się poprawi władze gminy rozważą ponownie swoją decyzję.
 
Do odwołania pozostają zamknięte zarówno oddziały przedszkolne przy szkołach podstawowych w Łubkach, Miłocinie, Palikijach i Wojciechowie, prowadzone przez gminę, jak i placówka w Maszkach, której organem prowadzącym jest jedno z miejscowych stowarzyszeń.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót