USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Majowe inwestycje drogowe

Majowe inwestycje drogowe

Opublikowano dn. 08-05-2020

Tegoroczna wiosna jest bardzo pracowita dla drogowców, którzy modernizują lokalne drogi. Właśnie zakończył się pierwszy etap utwardzania tras ze środków zapisanych przez poszczególne sołectwa w funduszu sołeckim i rozpoczęła się druga część inwestycji, współfinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Za pieniądze z funduszu sołeckiego wykonaliśmy prace m.in. w sołectwach: Łubki Szlachta, Stary Gaj, Nowy Gaj, Palikije Pierwsze, Stasin, Wojciechów, Romanówka, Wojciechów Kolonia Pierwsza i Maszki. To około 30 procent inwestycji, finansowanych z tego źródła - zapowiada wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.
 
Z FDS miejscowy samorząd pozyskał dotacje na zakończoną już przebudowę prawie 1 kilometra drogi w Szczuczkach i ponad 700-metrowego odcinka trasy w Palikijach Pierwszych. Prace w Palikijach właśnie się rozpoczęły, a ich zakończenie jest planowane na czerwiec.
 
Koszt robót w Szczuczkach przekracza 470 tysięcy złotych, w tym ponad 140 tysięcy dotacji, a w Palikijach Pierwszych około 280 tysięcy, z których prawie 84 tysiące złotych będzie stanowić dofinansowanie z FDS.
 
(fot. UG Wojciechów)
 
 

Opublikowano dn. 08-05-2020


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót