USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Grafika przedstawia otwarte książki

Książki znowu dostępne

Opublikowano dn. 13-05-2020

Gminna Biblioteka Publiczna w Wojciechowie dołącza do placówek, które mimo pandemii koronawirusa wznawiają działalność. Od wtorku 12 maja czytelnicy mogą wypożyczać i oddawać książki także w filiach w Palikijach i Szczuczkach, ale w trosce o bezpieczeństwo pracowników i gości ich obsługa odbywa się według nowych zasad.

- Stosując się do wytycznych czytelnicy nie mogą mieć swobodnego dostępu do naszych zbiorów, a książki może podawać wyłącznie bibliotekarz. Wszyscy nasi goście muszą przy wejściu do budynku dezynfekować dłonie, używać maseczek i rękawiczek, a obsługa odbywa się w specjalnym przygotowanym stanowisku, przy którym może się znajdować tylko jedna osoba - wylicza Agnieszka Gąska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie, w którego strukturze działają miejscowe biblioteki.
 
Ich pracownicy zachęcają do rezerwacji telefonicznej i mailowej poszukiwanych książek oraz ustalenie konkretnego terminu wizyty w bibliotece. GBP w Wojciechowie czeka na takie informacje pod numerami: 81 517 72 10 i 605 768 923 oraz pod adresem: wegorowska@vp.pl. Natomiast kontakt z filiami w Palikijach i Szczuczkach jest możliwy pod numerami: 81 517 70 02 i 661 590 002 oraz pod adresem: b.czerniec@op.pl.

Wszystkie wymienione placówki są czynne od 9.00 do 15.00. Biblioteka w Wojciechowie zaprasza od wtorku do piątku, filia w Palikijach - od środy do piątku, a w Szczuczkach - we wtorki.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót