USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Przyjęcia odpadów wielkogabarytowych wstrzymane

Przyjęcia odpadów wielkogabarytowych wstrzymane

Opublikowano dn. 18-05-2020

Zakład Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach wstrzymał przyjmowanie odpadów wielkogabarytowych. Wśród samorządów, obsługiwanych przez ZZOK, jest gmina Wojciechów, której mieszkańcy są proszeni o magazynowanie takich odpadów na terenie własnych nieruchomości.

Przedstawiciele zakładu tłumaczą, że do podjęcia tej decyzji zmusiła ich sytuacja epidemiczna. - Przed pandemią koronawirusa większość odpadów wielkogabarytowych odbierały od nas firmy, które wykorzystywały je na przykład do produkcji elementów mebli. Ze względu na pandemię firmy te musiały jednak ograniczyć pracę, a to spowodowało, że sprzedaż takich odpadów jest obecnie bardzo trudna - mówi kierownik Zakładu Organizacyjno-Usługowego ZZOK w Bełżycach Ireneusz Kostruba.
 
Kolejnym powodem jest ilość odpadów wielkogabarytowych, które zakład przyjął podczas wiosennych, mobilnych zbiórek w kilkunastu gminach członkowskich. - Takie akcje odbywają się od wielu lat, ale tegoroczna była rekordowa. To także może być pośredni efekt koronawirusa, ponieważ dla wielu osób izolacja w domach ze względu na obostrzenia i zagrożenie zakażeniem była pretekstem do generalnych porządków i remontów - ocenia Ireneusz Kostruba.
 
Przedstawiciele bełżyckiego zakładu zapewniają, że cały czas szukają odbiorców odpadów wielkogabarytowych. Do czasu podjęcia współpracy apelują jednak do mieszkańców, by nie dostarczali ich do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w swoich gminach, ponieważ ZZOK nie będzie mógł ich odebrać.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót