USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Zdjęcie przedstawia nową drogę asfaltową w Palikijach

Droga w Palikijach gotowa

Opublikowano dn. 19-05-2020

Kilka tygodni przed terminem zakończyła się przebudowa drogi w Palikijach Pierwszych. To jedno z dwóch zadań, na które Gmina Wojciechów pozyskała pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych.

- Prace w Palikijach Pierwszych były prowadzone na odcinku o długości ponad 700 metrów, gdzie drogowcy położyli nową asfaltową nawierzchnię. Realizacja tej inwestycji kosztowała około 280 tysięcy złotych, z których prawie 84 tysiące stanowi dofinansowanie z budżetu państwa - podsumowuje wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.
 
Wcześniej, także korzystając ze środków FDS, wojciechowski samorząd przebudował prawie 1 kilometr drogi w Szczuczkach. Koszt tych robót to ponad 470 tysięcy złotych, w tym ponad 140 tysięcy dotacji.
 
Obecnie Gmina Wojciechów kończy przygotowania do realizacji dwóch kolejnych zadań. To przebudowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Górze i Wojciechowie Kolonii Piątej w kierunku miejscowości Nowy Gaj. Prace w Górze będą prowadzone na odcinku o długości prawie 1 kilometra, natomiast w Wojciechowie Kolonii Piątej - około 700 metrów. Do przetargu na wykonanie robót przystąpiło 8 wykonawców, a wyboru najkorzystniejszej oferty można się spodziewać w najbliższych dniach.
 

Opublikowano dn. 19-05-2020


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót