USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Będą pieniądze na "kulturę w sieci"

Będą pieniądze na "kulturę w sieci"

Opublikowano dn. 20-05-2020

Dzięki wsparciu z budżetu państwa Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie stworzy mobilną aplikację, promującą lokalne dziedzictwo kulturalne i historyczne. Pieniądze na ten cel placówka otrzyma z rządowego programu "Kultura w sieci", którym zarządza Narodowe Centrum Kultury.

- To bardzo dobra wiadomość, ponieważ zainteresowanie dofinansowaniem było ogromne. NCK otrzymało prawie 6 tysięcy wniosków na łączną kwotę ponad 470 milionów złotych, z czego weryfikację przeszły 1182 projekty, w tym nasz - cieszy się w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową dyrektor GOK w Wojciechowie Agnieszka Gąska.

Projekt pod nazwą "Aplikacja mobilna - oferta kulturalna w świecie wirtualnym" to m.in.: wycieczka z lektorem po Muzeum Kowalstwa w Wojciechowie, film o sztuce kowalskiej zatytułowany "Kowalstwo artystyczne jakiego nie znacie", quizy i zagadki z historii miejscowego muzeum i Wieży Ariańskiej oraz narzędzie po hasłem "Muzyka łączy pokolenia". Ta ostatnia pozycja będzie okazją do prezentacji dorobku artystycznego Kapeli Wojciechowskiej i orkiestry dętej, działającej przy OSP w Wojciechowie.
 
- W planach jest również stworzenie czegoś na kształt wirtualnego muzeum historii arianizmu, nie tylko w odniesieniu do Wojciechowa. Takie były założenia całego projektu, ale już wiemy, że wszystkiego nie uda się zrealizować, ponieważ ze środków ministerstwa kultury otrzymamy 84 tysiące złotych, a wnioskowaliśmy o zdecydowanie większe dofinansowanie. Dlatego teraz weryfikujemy wcześniejsze plany, by dostosować je do możliwości finansowych - dodaje dyrektor Gąska.

Realizacja pierwszych pomysłów jest planowana przed wakacjami, a cały projekt potrwa do końca października tego roku.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót