USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Radni za wspólnymi inwestycjami samorządowymi

Radni za wspólnymi inwestycjami samorządowymi

Opublikowano dn. 22-05-2020

Rada Gminy Wojciechów potwierdziła przekazanie Powiatowi Lubelskiemu pieniędzy na przebudowę drogi powiatowej w Łubkach. Zgodnie z decyzją radnych, podjętą na sesji w czwartek 21 maja, samorząd gminny przekaże samorządowi powiatowemu prawie 350 tysięcy złotych.

Inwestycja współfinansowana ze środków Funduszu Dróg Samorządowych jest na ostatnim etapie realizacji. - Prace są prowadzone na 3-kilometrowym odcinku drogi powiatowej Niezabitów - Łubki - Wojciechów. Pierwotnie kosztorysowa wartość tego zadania wynosiła 5 milionów 600 tysięcy złotych, ale po przetargu zmalała do około 3 milionów 200 tysięcy - przypomina w rozmowie z Informacyjną Agencją Samorządową wójt gminy Wojciechów Artur Markowski. Z FDS wnioskodawca, którym był Powiat Lubelski, pozyskał 80 procent dotacji. Pozostałe 20 procent - po połowie - zapewniają samorząd powiatowy i Gmina Wojciechów.

Powiat Lubelski otrzyma od samorządu gminnego także 15 tysięcy złotych na zakup serwera i rozbudowę systemu teleinformatycznego w SP ZOZ nr 1 w Bełżycach.

Podczas czwartkowej sesji radni postanowili również, że dotacja od samorządu województwa w wysokości prawie 90 tysięcy złotych zostanie przeznaczona na budowę chodnika przy drodze wojewódzkiej 827, a nie na przebudowę skrzyżowania w centrum Wojciechowa. - Prace przy skrzyżowaniu będą mieć większy zakres i wymagają przygotowania dokumentacji technicznej. By nie stracić dotacji radni postanowili, że zostanie ona przeznaczona na budowę chodnika w Wojciechowie Kolonii Piątej i w Wojciechowie. Pieniądze trafią do Zarządu Dróg Wojewódzkich, który ma ogłosić przetarg i zrealizować to zadanie. My mamy przygotować projekt - mówi wójt Markowski. Jego zdaniem inwestycja ta powinna być zrealizowana w tym roku.

Źródło: https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-radni-za-wspolnymi-inwestycjami-samorzadowymi,23452.html?p=1


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót