USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Nabór chętnych na kreatywne warsztaty

Nabór chętnych na kreatywne warsztaty

Opublikowano dn. 04-06-2020

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie rozpoczął nabór chętnych do udziału w kolejnym cyklu bezpłatnych warsztatów artystycznych. Zajęcia rozpoczną się w tym miesiącu, a większość pieniędzy na ten cel będzie pochodzić z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fundusze zostaną wykorzystane na organizację spotkań dla około 100 dorosłych mieszkańców gminy Wojciechów. Będą to warsztaty plastyczne z techniki powertex-u, wykonywania mis i doniczek z betonu, filcowania na sucho, wykonywania świec i mydełek oraz biżuterii, a także zajęcia z szydełkowania.

Spotkania będą się odbywać nie tylko w siedzibie GOK w Wojciechowie, ale również w remizach OSP w Stasinie, Starym Gaju i Wojciechowie Kolonii Pierwszej. - To sprawdzona przez nas, przy okazji wcześniejszych warsztatów, forma organizacji zajęć. W ten sposób ułatwiamy skorzystanie z tej propozycji także osobom, które na przykład nie mogą dojechać do Wojciechowa - tłumaczy dyrektor GOK w Wojciechowie Agnieszka Gąska.

Część zajęć będzie się odbywać na świeżym powietrzu, a wszystkie warsztaty są planowane dla pięciu kilkunastoosobowych grup z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Uczestnicy spotkań będą korzystać z wiedzy i doświadczenia Moniki Matuły-Wetzlich, która od lat prowadzi zajęcia plastyczne w ośrodku kultury oraz Honoraty Świderskiej z Niedrzwicy Dużej.

Projekt pod nazwą "Warsztaty z kulturą - kreatywny rozwój kapitału społecznego w gminie Wojciechów" jest skierowany do młodzieży i dorosłych, a rekrutacja potrwa do wyczerpania limitu miejsc. Każdy sam wybiera dogodną dla siebie lokalizację, a zgłoszenia są przyjmowane osobiście w GOK w Wojciechowie i telefonicznie pod numerem: 81 517 72 10.

Za udział w warsztatach nie trzeba płacić, materiały również zapewniają organizatorzy, a większość pieniędzy na ten cel ośrodek kultury pozyskał z programu "Edukacja Kulturalna 2020".

 

Plakat


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót