USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Kandydaci do rady seniorów mile widziani

Kandydaci do rady seniorów mile widziani

Opublikowano dn. 22-06-2020

Jest coraz mniej czasu na zgłaszanie kandydatów do Gminnej Rady Seniorów w Wojciechowie. Można to zrobić do 30 czerwca, a głosowanie odbędzie się w wakacje.

- Mimo wydłużenia terminu zgłaszania kandydatur na razie zainteresowanie nie jest zbyt duże. Nowy organ może liczyć od 15 do maksymalnie 21 członków, a obecnie na liście zgłoszonych mamy kilka nazwisk. Zachęcam do składania kolejnych propozycji, ponieważ głos doradczy starszych mieszkańców jest dla nas bardzo ważny - deklaruje wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.
 
Kandydatów do nowej rady mogą zgłaszać mieszkańcy gminy, którzy ukończyli co najmniej 60 lat oraz miejscowe organizacje, działające na rzecz osób starszych. Warunek ukończenia 60 lat musi spełniać także każdy z kandydatów, a jego zgłoszenie musi być poparte podpisami co najmniej 5 mieszkańców. Każda organizacja społeczna, mająca w statucie działanie na rzecz seniorów w gminie Wojciechów lub mogąca się w praktyce wykazać takimi działaniami, może zgłosić tylko 1 kandydata.
 
Formularze zgłoszeniowe, które są dostępne w urzędzie gminy i na jej stronie internetowej, będą weryfikowane między 1 a 6 lipca, a dzień później ma być ogłoszona lista kandydatów. Zebranie wyborcze jest planowane na 26 lipca, a skład nowej rady, której kadencja potrwa trzy lata, powinien być znany dzień później.
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót