USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Ruszyła zbiórka folii rolniczych na terenie Gminy Wojciechów. Są tego tony

Ruszyła zbiórka folii rolniczych na terenie Gminy Wojciechów. Są tego tony

Opublikowano dn. 23-06-2020

Na terenie gminy Wojciechów ruszyła akcja zbiórki odpadów z folii rolniczej, na co samorząd otrzymał dofinansowanie. Chętnych do pozbycia się tych kłopotliwych śmieci nie brakuje, bo w sumie zgłosili, że oddadzą kilkadziesiąt ton.

W Gminie Wojciechów w dniu 17 czerwca br. odbyła się na placu przy Urzędzie Gminy w Wojciechowie zbiórka folii i innych odpadów rolniczych od rolników, którzy na przełomie października i listopada 2019 r. złożyli ankiety inwentaryzacyjne wskazujące ilość odpadów przeznaczonych do utylizacji. Zgodnie z nimi przewidywana ilość odpadów wynosi 36,5 ton. Tak duże przedsięwzięcie jest możliwe dzięki temu, że samorząd w grudniu 2019 r. złożył wniosek o dofinansowanie go w ramach programu „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag pochodzących z działalności rolniczej” realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W dniu 17 czerwca br. na placu przy Urzędzie Gminy w Wojciechowie w godz. od 8 do 14 zebrano w sumie 7,2 tony folii i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej, które zostały dostarczone przez 61 rolników z terenu gminy.

Przewidywany całkowity koszt dofinansowania  przedsięwzięcia pn. „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag pochodzących z działalności rolniczej na terenie Gminy Wojciechów wynosi 18 250 zł czyli 500 złotych za tonę odebranych i zutylizowanych odpadów foliowych pochodzących z działalności rolniczej.

 

 

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót