USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

gmina wojciechów logo

Zgłaszanie strat w gospodarstwach rolnych spowodowanych przez przymrozki wiosenne

Opublikowano dn. 29-06-2020

Wójt Gminy Wojciechów informuje rolników, że straty w gospodarstwach rolnych spowodowane w wyniku wystąpienia przymrozków wiosennych można zgłaszać do 6 lipca 2020 r., do Urzędu Gminy w Wojciechowie.

Wójt Gminy Wojciechów informuje rolników, że straty w gospodarstwach rolnych spowodowane w wyniku wystąpienia przymrozków wiosennych można zgłaszać do 6 lipca 2020 r., do Urzędu Gminy w Wojciechowie.

Składane oświadczenie o stratach poniesionych w uprawach musi być zgodne z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie  złożonym w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Bardzo ważne jest, aby w tabeli oświadczenia wpisać wszystkie uprawy niezależnie od wielkości poniesionych strat (również nieuszkodzone), zgodnie z danymi zawartymi we wniosku o dopłaty bezpośrednie składanym do ARiMR.!!!

Nadmieniam, że właściciel gospodarstwa składając wniosek o oszacowanie strat zobowiązany jest złożyć oświadczenie czy wnioskował albo będzie wnioskował w roku bieżącym o oszacowanie strat w uprawach spowodowanych wystąpieniem suszy.

Właściciel gospodarstwa, w którym prowadzona jest produkcja zwierzęca zobowiązany jest do złożenia dodatkowego oświadczenia o wielkości tej produkcji.

 

Do pobrania:

ikona docwniosek o oszacowanie strat

ikona docoświadczenie susza

ikona docoświadczenie zwierzęta

Jednocześnie informuję, że zgłaszanie przez producentów rolnych wniosków o oszacowanie strat rolnych spowodowanych przez suszę i sporządzenie protokołu będzie możliwe za pomocą aplikacji publicznej, bez udziału Komisji.


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót