USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Pół miliona na inwestycje

Pół miliona na inwestycje

Opublikowano dn. 02-07-2020

Gmina Wojciechów jest wśród samorządów, które odebrały promesy na dotacje z rządowej tarczy inwestycyjnej, przygotowanej w związku z pandemią koronawirusa. Wojciechowski samorząd otrzyma 500 tysięcy złotych, a uroczyste przekazanie dokumentów odbyło się we wtorek 30 czerwca podczas spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim w Bełżycach.

Promesę dla Gminy Wojciechów odebrał wójt Artur Markowski, który zapowiada, że decyzje o wykorzystaniu dodatkowych pieniędzy zapadną po uzgodnieniu z radą gminy. Wśród rozpatrywanych propozycji może być rozbudowa sieci wodociągowej. - Mamy gotową dokumentację na budowę dwóch odcinków - Wojciechów Kolonia Piata - Nowy Gaj i Maszki - Palikije Drugie. Unijnych środków na takie inwestycje w najbliższym czasie raczej nie będzie, stąd pomysł na zagospodarowanie pieniędzy z Funduszu Inwestycji Samorządowych, ale ostateczne rozstrzygnięcia zapadną po konsultacjach z radnymi - zaznacza wójt Markowski.

"Tarcza inwestycyjna" dla jednostek samorządu terytorialnego to 6 miliardów złotych, które trafią do gmin i powiatów. Dotacje wahają się od 0,5 miliona do ponad 93 milionów złotych, a wysokość dotacji jest obliczana m.in. na podstawie wydatków majątkowych oraz zamożności samorządu. Pieniędzy nie będzie trzeba zwracać, a według niepotwierdzonych jeszcze informacji można je wydać najpóźniej w 2021 roku.

Żródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-pol-miliona-na-inwestycje,23641.html


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót