USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Nowy termin dla kandydatów do rady seniorów

Nowy termin dla kandydatów do rady seniorów

Opublikowano dn. 13-07-2020

Gmina Wojciechów podejmuje kolejną próbę utworzenia Gminnej Rady Seniorów. Termin zgłaszania kandydatów był już dwukrotnie przesuwany, a nowy został wyznaczony na koniec wakacji.

- Nasze plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. W wyznaczonych terminach mieliśmy tylko po kilka zgłoszeń. Wierzymy, że tym razem będzie inaczej, bo to już trzecia i prawdopodobnie ostatnia szansa, by starsi mieszkańcy mieli swoich przedstawicieli w postaci rady - mówi wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

Rada seniorów powstanie jeśli w jej prace zechce się zaangażować co najmniej 15 osób. Zgodnie z najnowszym kalendarzem wyborczym kandydatów można zgłaszać do 31 sierpnia, a zebranie, na którym mają być wybrani członkowie nowej rady, jest planowane pod koniec września.

Kandydatów mogą zgłaszać mieszkańcy gminy, którzy ukończyli co najmniej 60 lat oraz miejscowe organizacje, działające na rzecz osób starszych. Warunek ukończenia 60 lat musi spełniać także każdy z kandydatów, a jego zgłoszenie musi być poparte podpisami co najmniej 5 mieszkańców. Każda organizacja społeczna, mająca w statucie działanie na rzecz seniorów w gminie Wojciechów lub mogąca się w praktyce wykazać takimi działaniami, może zgłosić tylko 1 kandydata.

Formularze zgłoszeniowe, które są dostępne w urzędzie gminy i na jej stronie internetowej, będą weryfikowane między 1 a 4 września, a 7 września ma być ogłoszona lista kandydatów.

Kadencja Gminnej Rady Seniorów w Wojciechowie potrwa trzy lata.

 

Źródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-nowy-termin-dla-kandydatow-do-rady-seniorow,23703.html?p=1


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót