USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Atrakcyjne miejsca w gminie Wojciechów

Atrakcyjne miejsca w gminie Wojciechów

Opublikowano dn. 23-07-2020

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia gminy Wojciechów.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia gminy Wojciechów.
 
Gmina Wojciechów leży w Powiecie Lubelskim na zachód od Lublina, na obrzeżu trójkąta turystycznego Nałęczów – Kazimierz Dolny – Puławy. Zajmuje obszar 8216 ha, z którego 80% stanowią użytki rolne. Liczy ok. 6000 mieszkańców. Przez jej teren przepływają rzeki Bystra oraz Czerka i Ciemięga. Jest to gmina tradycyjnie rolnicza, ale wychodząca naprzeciw potrzebom współczesnego rynku, kultywująca dziedzictwo jak również innowacyjna i bogata w lokalne produkty turystyczne, przyjazna mieszkańcom i gościom.
 
Wojciechów to gmina słynąca z tradycji kowalskich. Jej malownicze krajobrazy kuszą do spacerów i wycieczek rowerowych, a unikatowe zabytki takie jak Wieża Ariańska czy modrzewiowy kościół parafialny w Wojciechowie, czynią tę gminę perełką wśród gmin regionu. Niezwykłą atrakcją dla dzieci i dorosłych jest zwiedzanie jedynego w Polsce Muzeum Kowalstwa, Muzeum Regionalnego,  oraz 100-letniej kuźni, a także wizyta w Owadolandii i Wojciechowskim Zoo.
 
Dziś Wojciechów znany jest w całym kraju z organizowanych od kilkudziesięciu lat imprez kowalskich. Co roku odbywają się Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie i Ogólnopolskie Targi Sztuki Kowalskiej, a co dwa lata - Ogólnopolskie Spotkania Kowali. W tym czasie Wojciechów odwiedza kilkanaście tysięcy osób z całego kraju, a na wszystkich pragnących zatrzymać się tu na dłużej, czekają kwatery agroturystyczne z doskonale rozwiniętą bazą noclegową.
 
Wojciechów to właściwe miejsce aby tu mieszkać, uczyć się i pracować, odpoczywać i rozwijać zainteresowania. Wyjątkowość tego miejsca tworzy lokalna historia i miejscowe zabytki, bogactwo zasobów natury i kultury, otwarci, pomysłowi i życzliwi ludzie, tradycje ludowe i rzemieślnicze, piękno przyrody i nieskażone środowisko.
 
Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy i nie boimy się stawiać czoła trudnym wyzwaniom. Naszym atutem jest łączenie tradycji z nowoczesnością, przeszłości z potrzebą jutra. Stawiamy na rozwój obszarów wiejskich, na lokalną tożsamość nową wiedzę i technologie, aktywną współpracę instytucji i mieszkańców.
 
Atrakcje Gminy Wojciechów
 
Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie
 
Wieża Ariańska
 
Muzeum Kowalstwa
 
Muzeum Regionalne
 
Kościół parafialny św. Teodora w Wojciechowie
 
Kuźnia w Wojciechowie 
 
Młyn Hipolit
 
Ośrodek Biały Lew 
 
Zoo Wojciechów 
 
Owadolandia
 
Konie Wojciechów 
 
Stajnia Dobry Początek
 
Zapraszamy !!!

Opublikowano dn. 23-07-2020


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót