USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

kowal przy pracy

Ostatnie zgłoszenia w kowalskim konkursie

Opublikowano dn. 13-08-2020

Ogólnopolskie Warsztaty Kowalskie odbyły się w Wojciechowie kilka tygodni temu, ale echa kowalskiego święta jeszcze nie przebrzmiały. Trwa tradycyjny konkurs kowalstwa artystycznego, który zwykle towarzyszy Ogólnopolskim Spotkaniom Kowali, ale ze względu na pandemię koronawirusa, w tym roku odbywa się korespondencyjnie.

Jego uczestnicy wykonują nocne lampki, które oceni profesjonalne jury, a internauci wybiorą propozycję, która zasługuje na Nagrodę Publiczności.
 
Zainteresowani mają czas na przesłanie kart zgłoszeniowych do soboty 15 sierpnia, a na wykonanie lampek - do końca tego miesiąca. Efektem korespondencyjnego konkursu będzie wirtualna wystawa i pierwszy katalog prac konkursowych. Podsumowanie wszystkich działań jest planowane na październik.Już teraz w internecie można oglądać wirtualną wystawę prac, wykonanych przez uczestników tegorocznych warsztatów. Te odbywały się od 7 do 18 lipca, także w ścisłym reżimie sanitarnym i bez udziału publiczności. Efekty pracy adeptów sztuki kowalskiej można podziwiać na facebook'owym profilu Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie.
 
Kowalskie święto w Wojciechowie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a organizują je Stowarzyszenie Kowali Polskich i GOK w Wojciechowie.

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót