USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

scena dożynkowa: wręczenie nagrody

Wieniec ze Stasina najładniejszy w regionie

Opublikowano dn. 01-09-2020

Najładniejszy wieniec dożynkowy w województwie lubelskim uwiły w tym roku członkinie Koła Gospodyń Wiejskich ze Stasina w gminie Wojciechów. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się podczas Dożynek Wojewódzkich w niedzielę 30 sierpnia w Bełżycach.

Tegoroczne święto plonów i towarzyszący mu konkurs wieńców, ze względu na pandemię koronawirusa, odbywały się w ograniczonej formule. Nie było tradycyjnego festynu, a jury konkursu wojewódzkiego odwiedzało na miejscu poszczególne powiaty, by wybrać propozycje do finału. Jedną z nich była kompozycja KGW Stasin. To wieniec uwity ze wszystkich gatunków zbóż, udekorowany czarnuszką, lnem, krotoszem, zatrwianem, nawłocią i kaliną. Kompozycję wieńczy krzyż, wykonany ze słomy, przyozdobiony kwiatami z przydomowych ogrodów.
 
Na dożynkach w Bełżycach najładniejszy wieniec w województwie dumnie prezentowały członkinie koła ze Stasina z przewodniczącą Elżbietą Mirosław i sołtyską Anną Wójcik. Grupie wieńcowej towarzyszyli wójt gminy Wojciechów Artur Markowski, przewodniczący rady gminy Michał Sumiński, radny Andrzej Twardowski i prezes OSP Stasin Czesław Bednarczyk.
Wśród artystów, którzy uświetnili muzyką niedzielą uroczystość była Kapela Wojciechowska.

Opublikowano dn. 01-09-2020


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót