USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

W trosce o zdrowie pań

W trosce o zdrowie pań

Opublikowano dn. 14-09-2020

Przez kilka miesięcy specjalne ambulanse, w których są wykonywane bezpłatne badania mammograficzne, nie wyjeżdżały w teren. Przerwa już się skończyła i jeden z mammobusów w przyszłym miesiącu przyjedzie do Wojciechowa.

Badania są planowane na 20 października, ale zainteresowane pacjentki już teraz mogą rejestrować wizytę.

Zapisy są przyjmowane telefonicznie pod numerem: 58 325 76 02 lub mailowo pod adresem: rejestracja@mammo-med.pl w dni robocze od 8.00 do 20.00.

Z badań będą mogły skorzystać przede wszystkim panie w wieku od 50 do 69 lat, ponieważ to w tej grupie jest notowany największy wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy jakim jest rak piersi. Te pacjentki mogą wykonać mammografię za darmo, ponieważ finansuje je Narodowy Fundusz Zdrowia. Pozostałe panie, w wieku powyżej 35 lat, również mogą się zapisywać na badanie, ale w takim przypadku jest ono wykonywane odpłatnie za 100 złotych.

 

Mammobus, który stanie na placu przy Urzędzie Gminy w Wojciechowie, będzie do dyspozycji zainteresowanych między 9.00 a 12.00. By z skorzystać z badań nie trzeba żadnych skierowań.

Organizatorzy akcji przypominają, że tylko systematyczność w przestrzeganiu terminów kolejnych badań mammograficznych pozwala na wykrycie potencjalnego zagrożenia na bardzo wczesnym etapie rozwoju choroby. - Dlatego zachęcamy wszystkie panie, które z powodu pandemii nie mogły wykonać badań we wcześniej umówionym terminie, by nie zwlekały z rejestracją na mammografię - apelują medycy.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań oraz personelu medycznego mammografia będzie wykonywana w ścisłym reżimie sanitarnym.

 

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-w-trosce-o-zdrowie-pan,24006.html


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót