USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Wnętrze autobusu z pasażerami, widok z tyłu z dołu

Przewozy lokalne wróciły

Opublikowano dn. 01-10-2020

Mieszkańcy gminy Wojciechów mogą ponownie korzystać z przewozów lokalnych do Bełżyc. Zostały one uruchomione w czwartek 1 października, a będą finansowane z kilku źródeł.

Chodzi o dwie linie: Wojciechów - Ignaców - Bełżyce oraz Wojciechów - Romanówka - Cyganówka - Halinówka - Łubki - Szczuczki - Góra - Bełżyce. Na pierwszej trasie jest pięć kursów dziennie, zaś na drugiej - trzy. Można z nich korzystać w dni robocze, a szczegółowe informacje uzyskać u przewoźnika telefonicznie pod numerem: 609 219 100 lub mailowo pod adresem: biuro@trans-bus.com.
 
- Wybór linii wynika z postulatów naszych mieszkańców, którzy chcą dojeżdżać m.in. do szpitala, przychodni czy urzędu pracy, które znajdują się właśnie w Bełżycach - tłumaczy wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.
Organizatorem przewozów jest Powiat Lubelski, a część pieniędzy na ich sfinansowanie będzie pochodzić rządowego "Funduszu rozwoju przewozów autobusowych". Swoją część dołożą gminy - Wojciechów i Bełżyce, a ostatnią częścią składową kosztów będą wpływy z biletów.
 
Na razie zostały przywrócone dwa połączenia między Wojciechowem a Bełżycami. O ich utrzymaniu będzie decydować przede wszystkim zainteresowanie pasażerów. Wojciechowski samorząd już myśli o rozszerzeniu tej oferty. - Chcielibyśmy uruchomić kolejną linię we wschodniej części gminy. Trasa ta wiodłaby od Wojciechowa, przez Sporniak, Palikije Pierwsze, Miłocin, Palikije Drugie i Stasin do Bełżyc - ujawnia wójt Artur Markowski.
 
Gmina Wojciechów już złożyła taką propozycję do starosty lubelskiego, który kieruje wnioski o uwzględnienie w rządowym programie do wojewody. Decyzji o ewentualnym rozszerzeniu sieci połączeń lokalnych można się spodziewać w przyszłym roku.
 
Szczegółowy rozkład jazdy już uruchomionych linii jest dostępny na stronie: www.wojciechow.pl.
 
Źródło: https://ias24.eu/

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót