USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

kontenery na śmieci

Nowy przetarg na odbiór odpadów

Opublikowano dn. 09-10-2020

Obecna umowa na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Wojciechów kończy w grudniu, dlatego samorząd już teraz szuka firmy, która zajmie się wykonywaniem tych usług po Nowym Roku. Oferty są przyjmowane do 15 października, a nowa umowa będzie obowiązywać przez rok.

Będzie to jednocześnie pierwsza umowa, przygotowana zgodnie z nowymi przepisami ustawowymi, które nakazują m.in. większą częstotliwość odbioru odpadów zmieszanych.
 
Firma, która wygra przetarg, będzie odbierać śmieci z ponad 1800 zamieszkałych nieruchomości oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ma również raz w roku zorganizować mobilną zbiórką odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz starych opon.
Nowe przepisy ustawowe, dotyczące gospodarki śmieciowej, miały wejść w życie na początku września, ale ze względu na sytuację epidemiczną termin ten został wydłużony do końca roku. Do tego czasu samorządy muszą m.in. dostosować do nowych regulacji swoje regulaminy i inne przepisy lokalne. Na przykład muszą wprowadzić ulgę dla właścicieli nieruchomości, którzy zadeklarują, że nie będą oddawać odpadów biodegradowalnych tylko gromadzić je w domowych kompostownikach.
 
Obecnie stawka opłat śmieciowych w gminie Wojciechów jest stała i wynosi miesięcznie 12 złotych od osoby za odpady posegregowane. Jeśli ktoś nie segreguje śmieci płaci cztery razy więcej.
 
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót