USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

zdjęcie grupowe- kwesta

Kwesta na odnowienie pomnika Józefa Gadeckiego

Opublikowano dn. 14-10-2020

Prawie 2 tysiące złotych udało się do tej pory zebrać na odnowienie pomnika Józefa Gadeckiego, pierwszego kierownika Szkoły Podstawowej w Palikijach. Znaczna część tej kwoty to efekt kwesty, przeprowadzonej w minioną niedzielę przy miejscowym kościele, gdzie odbył się również koncert organowy.

Eucharystię w intencji Józefa Gadeckiego, a także byłych i obecnych nauczycieli, pracowników, absolwentów i uczniów, odprawił proboszcz parafii w Palikijach ksiądz Władysław Poździk. Po mszy odbył się koncert organowy w wykonaniu absolwenta Szkoły Podstawowej w Palikijach Piotra Bożyma i prowadzonego przez niego zespołu "Magnificat".
W planach był również kiermasz prac uczniów, który ze względu na sytuację epidemiczną został odwołany. W zamian, grupa wolontariuszy, wśród których był patron honorowy tej inicjatywy, wójt gminy Wojciechów Artur Markowski, zbierała pieniądze do puszek. - Kiermasz stacjonarny się nie odbył, ale zastawiamy się nad jego przeniesieniem do internetu. Do kupienia będą m.in. anioły wykonane techniką powertex, jajka z decoupage'u, oryginalne szkatułki i ręcznie wykonana biżuteria. Wszystkie prace powstały w tym roku na zajęciach, organizowanych w ramach projektu "Rękodzielni", które prowadziła mama jednego z uczniów - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Palikijach Urszula Misztal.
Efekty pracy uczniów w ramach tego samego projektu, w poprzednim roku szkolnym, również zostały przeznaczone na cel charytatywny. Szkoła wystawiła je na aukcji w internecie, z której dochód był przeznaczony na leczenie Jasia Bednarza.
Darczyńcy, którzy włączyli się w niedzielną kwestą przy kościele w Palikijach wrzucili do puszek 1324 złote 50 groszy. Po doliczeniu indywidualnych wpłat na koncie ogółem jest 1937 złotych 50 groszy, a szacowany koszt odnowienia pomnika sięga 5000 złotych.
Osoby, które chcą wesprzeć tę inicjatywę, mogą wpłacać pieniądze na konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Palikijach o numerze: 30 8735 1017 1001 3427 2000 0010 z dopiskiem "Rewitalizacja grobu śp. Józefa Gadeckiego".
Termin wykonania robót zależy od zebrania odpowiedniej kwoty, ale autorzy pomysłu mają nadzieję, że niezbędne prace uda się przeprowadzić do końca roku szkolnego.

Opublikowano dn. 14-10-2020


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót