USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Termomodernizacja OSP Łubki zgodnie z planem

Termomodernizacja OSP Łubki zgodnie z planem

Opublikowano dn. 19-10-2020

Trwa termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łubkach w gminie Wojciechów. Prace powinny się zakończyć za niespełna miesiąc.

- Mimo niezbyt sprzyjającej aury wykonawcy robót nie marnowali czasu. Gdy padał deszcz pracowali wewnątrz budynku, a teraz kończą wymianę pokrycia dachowego, docieplanie ścian i inne prace na zewnątrz. Pogoda zdaje się determinować zakres robót, ale nie ma większego wpływu na harmonogram inwestycji - mówi wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.
 
Oprócz ścian docieplone będą również fundamenty i stropy. Nowe będą okna, drzwi, w tym drzwi garażowe, instalacja c.o. z nowym kotłem kondensacyjnym i elewacja budynku.
Wymiana pokrycia dachowego i źródła ciepła na gazowy kocioł kondensacyjny, nie będą kosztem kwalifikowalnym w tym projekcie, ale na sfinansowanie pozostałych robót wojciechowski samorząd otrzymał dotację z Unii Europejskiej. Środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, powinny wystarczyć na pokrycie ponad połowy kosztów prac, które przekraczają 350 tysięcy złotych.
 
Cała inwestycja ma być zrealizowana do 10 listopada tego roku.

Opublikowano dn. 19-10-2020


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót