USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Droga

Droga w kierunku Wąwolnicy po przebudowie

Opublikowano dn. 07-12-2020

Kierowcy mogą już korzystać z przebudowanej drogi Wąwolnica – Stary Gaj w gminie Wojciechów. Prace były prowadzone na odcinku o długości ponad 5300 metrów, prowadzącym m.in. do świetlic wiejskich w miejscowościach Wojciechów Kolonia Pierwsza i Stary Gaj.

Oprócz nowej asfaltowej nawierzchni, na całym odcinku drogowcy wykonali fragmentami chodnik, który powstał m.in. od trasy powiatowej Wojciechów - Halinówka do remizy OSP w Wojciechowie-Kolonii Pierwszej, a także w Starym Gaju przed i na moście oraz przy przystanku. Łącznie wybudowali ponad 1 kilometr chodnika.

 

Trasa ma status drogi powiatowej, dlatego by móc ubiegać się o dofinansowanie Gmina Wojciechów przejęła ją od Powiatu Lubelskiego, który ma w tej inwestycji swój udział finansowy.

 

Pierwotnie szacowano, że wszystkie prace mogą kosztować prawie 6 milionów złotych, ale po przetargu kwota ta zmniejszyła się do około 4 milionów 800 tysięcy. Samorządy gminny i powiatowy wyłożyły na ten cel po ponad 900 tysięcy złotych, a resztę stanowi dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości prawie 3 milionów.


Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-droga-w-kierunku-wawolnicy-po-przebudowie-foto,24392,1.html

 

Opublikowano dn. 07-12-2020


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót