USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Dwóch chłopców maluje

Gmina dla najmłodszych i ich rodziców

Opublikowano dn. 14-12-2020

W Szkole Podstawowej w Miłocinie w gminie Wojciechów może powstać nowy oddział przedszkolny, dzieci będą mogły mieć dodatkowe zajęcia, a nauczyciele będą mogli zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe. Te plany mogą być zrealizowane dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Wniosek o przyznanie dotacji na ten cel ostatecznie nie jest jeszcze zaakceptowany, ale szanse na pozyskanie unijnych środków są duże.

Na razie Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ogłosił listę projektów, które zostały skierowane do "negocjacji, czyli ostatniego etapu weryfikacji. - Jest wśród nich wniosek z naszym udziałem, złożony także w imieniu Gminy Telatyn przez Fundację Rozwoju Gospodarki i Innowacji w Lublinie. Liczymy na pozytywne zakończenie negocjacji, które mogą potrwać około trzech miesięcy, i przyznanie unijnych środków - mówi wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

W szkole w Miłocinie ma powstać nowy oddział przedszkolny dla 25 dzieci w wieku 3 i 4 lat. Na ich potrzeby gmina zaadaptuje pomieszczenia, w których trzeba m.in.: urządzić sanitariaty i miejsce do przygotowywania posiłków, wykonać nowe instalacje sanitarno-kanalizacyjną i elektryczną, podłogi i podjazd dla osób niepełnosprawnych. Te i inne prace remontowo-budowlane są planowane na wakacje 2021 roku, by nowy oddział był gotowy na 1 września. Zgodnie z sugestiami rodziców ma być on czynny przez 5 dni w tygodniu od 6.30 do 16.30. Oprócz zajęć dydaktyczno-wychowawczych, dzieci będą mieć zapewnioną opiekę i wyżywienie, a zajmować się nimi będzie wykwalifikowana kadra.

Z projektu skorzystają także pozostałe dzieci z oddziału przedszkolnego w SP w Miłocinie. Unijne środki mają być bowiem wykorzystane również na rozszerzenie oferty edukacyjnej dla 50 dzieci w roku szkolnym 2021 - 2022. Dzięki temu przedszkolaki będą mogły brać udział w dodatkowych zajęciach logopedycznych, korekcyjno-kompensacyjnych i sensorycznych.

Ponadto w ramach projektu są planowane szkolenia nauczycieli z pedagogiki specjalnej oraz utworzenie placu zabaw przy szkole w Miłocinie. Szkolenia nauczycieli mają się odbyć w roku szkolnym 2021/2022, a zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, tunele i inne urządzenia, także te dostosowane do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, mają być przygotowane podczas przyszłorocznych wakacji.

Koszt wszystkich zadań, które ma zrealizować Gmina Wojciechów, przekracza 700 tysięcy złotych.

Szacunkowa wartość całego projektu pod nazwą "Wesołe przedszkolaki" to ponad 1 milion 900 tysięcy, w tym około 1 miliona 640 tysięcy stanowi dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

 

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-gmina-dla-najmlodszych-i-ich-rodzicow,24437.html?p=1


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót