USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

LOgo GOK Wojciechów

Tytuły zobowiązują

Opublikowano dn. 07-01-2021

Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie nie spoczywa na laurach. Pod koniec ubiegłego roku placówka odebrała nagrody w ogólnopolskim konkursie "Zabytek zadbany", organizowanym przez Narodowy Instytut Dziedzictwa, a teraz rozpoczyna kolejny projekt, współfinansowany z pieniędzy unijnych, o szacunkowej wartości ponad 1 miliona 100 tysięcy złotych.

GOK właśnie ogłosił przetarg na wykonanie instalacji gazowej i grzewczej w zabytkowej Wieży Ariańskiej. - Montaż ogrzewania pozwoli na wydłużenie sezonu kulturalnego i turystycznego, ponieważ zimą nasze możliwości są ograniczone. Ze względu na brak ciepła zajęcia mogą się odbywać tylko w sali konferencyjnej, gdzie korzystamy z elektrycznych grzejników. Dotyczy to również Muzeum Kowalstwa i Muzeum Regionalnego - mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wojciechowie Agnieszka Gąska.

Firmy, które chcą wziąć udział w przetargu mają czas na zgłaszanie ofert do 19 stycznia. Wybrany w ten sposób wykonawca będzie mieć na realizację inwestycji pół roku.

To pierwszy z kilku przetargów w ramach nowego projektu, zaplanowanego na trzy lata. - W przyszłym roku zamierzamy przebudować schody do piwnicy. Obecne są strome, śliskie i bardzo niebezpieczne. Gdy je przebudujemy będziemy mogli, na przykład wykorzystać pomieszczenia, w których chcemy organizować warsztaty edukacyjne - zapowiada dyrektor Gąska.

Dzięki wsparciu Unii Europejskiej GOK planuje również m.in. remont dużych przypór kamiennych i tynków na elewacji wschodniej i zachodniej wraz z podokiennikami i nadokiennikami w budynku Wieży Ariańskiej, montaż słupów solarnych przy dojeździe do zabytkowego obiektu, przygotowanie holograficznej projekcji wideo w Muzeum Kowalstwa oraz zakup wyposażenia, w tym projektora, ekranu, kamery i aparatu fotograficznego oraz telebimu. W ramach promocji placówka przygotuje także folder i tablice informacyjne w językach - polskim i angielskim oraz w języku Braille'a.

Projekt "Wieża Ariańska wraz z otoczeniem - roboty budowlano-modernizacyjne, zakup wyposażenia, kampania promocyjna" będzie współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, skąd GOK otrzyma pieniądze na pokrycie maksymalnie 85 procent kosztów kwalifikowalnych.

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-tytuly-zobowiazuja,24547.html?p=1

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót