USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Kolektory słoneczne

Jest przetarg na OZE

Opublikowano dn. 07-01-2021

Projekt zakupu i montażu instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii w gminie Wojciechów, wkracza w decydująca fazę. Samorząd właśnie ogłosił przetargi na wykonanie robót, a większość pieniędzy na ten cel pozyskał z Unii Europejskiej.

Zainteresowane realizacją tej inwestycji firmy mają kupić i zamontować 131 zestawów paneli fotowoltaicznych i 80 kompletów kolektorów słonecznych.

Potencjalni oferenci mogą składać propozycje, dotyczące oddzielnie - paneli fotowoltaicznych lub popularnych solarów. Oferty są przyjmowane do 28 stycznia. Termin zakupu i instalacji paneli fotowoltaicznych został wyznaczony na połowę października, a kolektory słoneczne mają być zamontowane do końca wakacji.

Do rozstrzygnięcia przetargu gmina nie przyjmuje od uczestników projektu żadnych pieniędzy. Wkład własny będzie bowiem można oszacować dopiero po wyłonieniu wykonawcy robót.

Większość środków na zakup i montaż nowoczesnych instalacji Gmina Wojciechów pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-jest-przetarg-na-oze,24550.html?p=1

 

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót