USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Grafika z napisami: NOWE UPRAWNIENIA DLA KRWIODAWCÓW W PRZYPADKU OGŁOSZENIA STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO ALBO STANU EPIDEMII zwolnienia od pracy 2 DNI oraz od czynności służbowych dla osób, AB- które oddały krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19 (w dniu oddania krwi lub jej składników oraz w dniu następnym) 0+ B+ 0- ulgi na przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego (przysługuje osobie, która co najmniej 3 razy oddała krew lub jej składniki, w tym osocze po chorobie COVID-19)* 33%

Lutowa akcja krwiodawstwa

Opublikowano dn. 29-01-2021

W pierwszą niedzielę lutego w Wojciechowie odbędzie się pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa. Specjalny ambulans przyjedzie 7 lutego, ale organizatorzy już teraz proszą zainteresowanych, by powiadomili o chęci podzielenia się "darem życia".

Zgłoszenia można przesyłać SMS-em pod numer 512 789 599 Mundurowego Klubu Honorowych Dawców Krwi "Życie", działającego przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych "Potrafisz" w Wojciechowie. W treści SMS-a należy wpisać hasło "KREW" oraz podać swoje imię i nazwisko.
Brak SMS-a nie dyskwalifikuje nowych dawców, którzy zdecydują się na udział w akcji w ostatniej chwili.

Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Lublina będzie stać w Wojciechowie na placu przy remizie miejscowej OSP i czekać na dawców od 10. 00 do 14.00.

Organizatorzy akcji przypominają, że zgodnie z najnowszymi przepisami, które obowiązują od kilku dni, dawcy przysługuje nie jeden a dwa dni wolne od pracy. W przypadku najbliższej akcji w Wojciechowie, która odbędzie się w niedzielę, dzień wolny przysługuje w poniedziałek, ale gdyby dzień donacji przypadał na przykład na wtorek to wolna byłaby również środa. Przepisy te obowiązują tylko w czasie pandemii i dotyczą także składników krwi w tym osocza po przejściu koronawirusa.

Kolejnym udogodnieniem jest 33-procentowa zniżka dla dawców na przejazdy środkami publicznego transportu zbiorowego dla osób, które podzieliły się "darem życia" co najmniej trzy razy.

(fot. organizatorzy)

 
Źródło: IAS 24
 

Autor: Gmina Wojciechów
Powrót