USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

monety

Będzie dotacja na oczyszczalnię w Palikijach Drugich

Opublikowano dn. 05-02-2021

Gmina Wojciechów otrzyma z Unii Europejskiej dotację na budowę oczyszczalni ścieków dla zespołu budynków wielorodzinnych w Palikijach Drugich. Unijne pieniądze powinny wystarczyć na pokrycie ponad połowy kosztów inwestycji.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego właśnie ogłosił listę projektów, które zostaną dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jest na niej wniosek Gminy Wojciechów, która otrzyma 180 tysięcy złotych, przy kosztach kwalifikowalnych wynoszących ponad 280 tysięcy i wartości kosztorysowej inwestycji sięgającej prawie 350 tysięcy złotych.

- Dzięki unijnym środkom chcemy rozwiązać problem kilkudziesięciu rodzin, zamieszkujących w zespole budynków wielorodzinnych, które kiedyś należały do spółdzielni. Ścieki z ich mieszkań były odprowadzane do oczyszczalni, ale gdy spółdzielnia upadła oczyszczalnia przestała funkcjonować i od tego czasu nieczystości są odprowadzane do miejscowego stawu. Rozwiązaniem tego kłopotu ma być nowa oczyszczalnia - wyjaśnia wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

Pieniądze na sfinansowanie tej inwestycji będą pochodzić z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, budżetu gminy i od mieszkańców.

źródło: IAS 24

 

 https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-bedzie-dotacja-na-oczyszczalnie-w-palikijach-drugich,24690.html

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót