USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Zdjęcie autobus

Krwiodawcy na medal

Opublikowano dn. 08-02-2021

Ponad 14 litrów krwi przekazali uczestnicy pierwszej w tym roku akcji krwiodawstwa, która odbyła się w niedzielę 7 lutego w Wojciechowie. „Darem życia” podzieliły się 32 osoby, ale chętnych było zdecydowanie więcej.

- W punkcie pobrań stawiło się 43 dawców, z których część nie mogła oddać krwi ze względów zdrowotnych. Dla niektórych przeszkodą było ciśnienie, a inni po prostu nie mogli do nas dojechać ze względu na pogodę. Większość uczestników zadeklarowała wcześniej swoją wizytę, ale gościliśmy również przypadkowe osoby, na przykład małżeństwo, które wybrało się na niedzielny spacer, a gdy dowiedziało się o akcji z plakatów wzięło w niej udział niejako przy okazji - podsumowuje Andrzej Moroz z Mundurowego Klubu Honorowych Dawców Krwi "Życie" im. porucznika Józefa Klarnera, działającego przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Społecznych "Potrafisz" w Wojciechowie.

Wśród dawców byli także strażacy z okolicznych jednostek OSP, nie tylko z gminy Wojciechów, którzy od minionej niedzieli walczą o puchar dla najbardziej aktywnych krwiodawców w strażackich mundurach. Główne trofeum zostanie przyznane po zakończeniu wszystkich tegorocznych akcji. Na razie na czele jest OSP Łubki, drugie miejsce zajmują ex aequo OSP Babin i OSP KSRG Wojciechów, a na trzeciej pozycji plasują się OSP Wojciechów Kolonia Pierwsza, OSP Nałęczów i OSP Pawlin.

Organizatorzy dziękują członkom zespołu wyjazdowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz osobom i organizacjom, które pomogły w przygotowaniu niedzielnej akcji. Są na tej liście m.in.: druhowie z OSP KSRG Wojciechów, członkowie Klubu MKHDK "Życie" oraz harcerze z 7. Środowiskowej Drużyny Harcerskiej "Wataha" im. mjr Hieronima Dekutowskiego "Zapory" w Wojciechowie (Harcerskiej Organizacji "Cichociemni").

Kolejna taka akcja w gminie Wojciechów jest planowana na kwiecień w Łubkach, a szczegółowe informacje, nie tylko o zbiórkach krwi można znaleźć na stronie: www.mundurowyhdk.mozello.pl.

 

(fot. organizatorzy)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-krwiodawcy-na-medal-foto,24709.html

 

Opublikowano dn. 08-02-2021


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót