USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Panele fotowoltaiczne

Przetarg na OZE na finiszu

Opublikowano dn. 11-02-2021

Kończy się przetarg na zakup i montaż instalacji, wykorzystujących odnawialne źródła energii w gminie Wojciechów. W postępowaniu, dotyczącym 131 zestawów paneli fotowoltaicznych i 80 kompletów kolektorów słonecznych, na które samorząd otrzyma dotację z Unii Europejskiej, komisja przetargowa otrzymała łącznie 10 ofert.

- Większym zainteresowaniem cieszyła się fotowoltaika, którą chce kupić i zamontować 9 oferentów. Zaplanowaliśmy na to zadanie prawie 1 milion 900 tysięcy złotych, a najniższa oferta nie przekracza 1,5 miliona. Inaczej jest w przypadku solarów. W tym przypadku wpłynęła jedna propozycja, przekraczająca o prawie 130 tysięcy kwotę zaplanowaną na to zadanie. W łącznym rozrachunku wartość najniższych ofert jest mniejsza od planowanej kwoty o prawie 300 tysięcy złotych - mówi wójt gminy Wojciechów Artur Markowski.

Cała procedura przetargowa powinna się zakończyć w marcu, a realizacja inwestycji jest planowana na ten rok. Kolektory słoneczne mają być zamontowane do końca wakacji, a panele fotowoltaiczne do połowy października.

Do rozstrzygnięcia przetargu gmina nie przyjmuje od uczestników projektu żadnych pieniędzy. Wkład własny będzie bowiem można oszacować dopiero po wyłonieniu wykonawcy robót.

Większość pieniędzy na zakup i montaż nowoczesnych instalacji Gmina Wojciechów pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

 

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-przetarg-na-oze-na-finiszu,24725.html?p=1

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót