USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Baner z napisami: SZKOLNY KONKURS INFORMATYCZNO-PLASTYCZNY NETYKIETA OLIMPIJCZYKA - BĄDŻ FAIR W SIECI Zaprojektuj ne promująca bezpiecz zachowania w internecie Dzień Bezpiecznego Internetu Termin: 19 luty 2021 2021 Wtorek 9 lutego Klasy I-III- praca plastyczna

W sieci też trzeba być fair!

Opublikowano dn. 15-02-2021

W nawiązaniu do obchodzonego w lutym Dnia Bezpiecznego Internetu Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Miłocinie organizuje konkurs informatyczno-plastyczny pod hasłem "Netykieta Olimpijczyka - Bądź fair w sieci!". Prace można zgłaszać do 19 lutego, a na nagrody mogą liczyć autorzy trzech najciekawszych propozycji.

Uczniowie klas I - III przygotowują plakat pod hasłem "Bądź fair w sieci", a ich starsi koledzy projekt multimedialny dotyczący zasad netykiety.

Organizatorzy konkursu chcą w ten sposób zwrócić uwagę, że internet daje ogromne możliwości, które można wykorzystać w edukacji, kontaktach z rówieśnikami czy twórczej rozrywce. Jest to również okazja, do uczenia się selekcji informacji znalezionych w sieci, umiejętności dzielenia ich na te ważne, mniej ważne, prawdziwe i fikcyjne oraz do refleksji nad rolą dzieci i młodzieży - uczestników życia społecznego w sieci.

Jednocześnie pomysłodawcy zachęcają uczestników, by podczas przygotowywaniu konkursowych propozycji sięgnęli po wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu, które są dostępne m.in. na stronach: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl czy sieciaki.pl.

Prace można składać u wychowawców lub przesyłać mailowo na adres: rakus.renata@gmail.com.

Najciekawsze zostaną nie tylko nagrodzone, ale również zamieszczone na stronie internetowej i na pokonkursowej wystawie w holu szkoły.


(fot. SP w Miłocinie)

Źródło: IAS 24

 https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-w-sieci-tez-trzeba-byc-fair,24736.html?p=1

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót