USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Pisanka

Propozycje na wojewódzki konkurs wielkanocny

Opublikowano dn. 09-03-2021

Dwie palmy i dwie pisanki, wykonane przez mieszkańców gminy Wojciechów, wezmą udział w drugim Wojewódzkim Konkursie Wielkanocnym. W poniedziałek 8 marca wszystkie prace trafiły do Starostwa Powiatowego w Lublinie, skąd razem z innymi propozycjami z powiatu lubelskiego zostaną przekazane organizatorom konkursu z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie.

Gminę Wojciechów będą reprezentować w tej rywalizacji palma tradycyjna, wykonana przez Krystynę Twardowską ze Stasina i palma nowoczesna autorstwa Koła Gospodyń Wiejskich "Jedyneczki" z Wojciechowa Kolonii Pierwszej. W kategorii pisanek jury konkursu wojewódzkiego oceni m.in. pisankę tradycyjną, zgłoszoną przez KGW Stasin i pisankę nowoczesną, wykonaną przez Agnieszkę Piróg z Wojciechowa Kolonii Pierwszej.

Finał regionalny konkursu odbędzie się podczas wspólnej imprezy obrzędowej w Muzeum Wsi Lubelskiej w Niedzielę Palmową 28 marca.

WOK w Lublinie organizuje tę świąteczną rywalizację wspólnie z urzędem marszałkowskim, posłanką do Parlamentu Europejskiego Beatą Mazurek i Muzeum Wsi Lubelskiej.

(fot. GOK w Wojciechowie)

Źródło: IAS 24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-propozycje-na-wojewodzki-konkurs-wielkanocny-foto,24834,1.html

 

Opublikowano dn. 09-03-2021


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót