USTAWIENIA

, Imieniny:

Aktualności

Kowal

Jest dotacja dla kowali - ruszają zapisy na warsztaty

Opublikowano dn. 08-04-2021

Kolejny rok z rzędu Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie otrzyma z budżetu państwa pieniądze na organizację Ogólnopolskich Warsztatów Kowalskich i Ogólnopolskich Targów Sztuki Kowalskiej. Organizatorzy właśnie otrzymali informację o przyznaniu dotacji z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i od razu rozpoczęli nabór kandydatów na kowali.

Tegoroczne święto kowalstwa w Wojciechowie odbędzie się na przełomie czerwca i lipca, ale rekrutacja uczestników warsztatów zakończy się już na początku maja. Wezmą w nich udział adepci sztuki kowalskiej, którzy będą zdobywać i utrwalać wiedzę oraz umiejętności, korzystając z doświadczenia najlepszych polskich kowali.

By wziąć w udział w warsztatach zainteresowani powinni wypełnić ankietę, która jest dostępna na stronie: www.gokwojciechow.pl i przesłać ją do organizatorów do 7 maja.

Warsztaty są skierowane do młodych ludzi, którzy chcą związać swoją przyszłość z kowalstwem oraz do ludzi dojrzałych, prowadzących własne kuźnie lub warsztaty ślusarskie, zamierzających poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie kucia "na gorąco".

Praktyczna nauka zawodu będzie prowadzona w czynnej kuźni przez wykwalifikowanych mistrzów kowalstwa, którzy od lat zajmują się tym zawodem i doskonale znają techniki kowalskie oraz potrzeby współczesnego rynku.

Zajęcia będą trwały od 29 czerwca do 11 lipca po 8 - 9 godzin dziennie, a uzupełnieniem nauki będą Ogólnopolskie Spotkania Kowali.

Koszt udziału w warsztatach to 1600 złotych, za które organizatorzy oferują noclegi w gospodarstwach agroturystycznych, wyżywienie, materiały szkoleniowe i kadrę instruktorską.

Ankietę, która jest podstawą kwalifikacji uczestników, można przesłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: kowale@kowale.com.pl albo pocztą tradycyjną na adres: Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie, 24-204 Wojciechów. Szczegółowe informacje można również uzyskać telefonicznie pod numerami: 81 517 72 10 lub 517 76 22.

Organizatorzy zastrzegają, że jeśli sytuacja epidemiczna nie poprawi się, termin i przebieg warsztatów mogą się zmienić, a nawet mogą one zostać odwołane.


Żródło: IAS24

https://ias24.eu/aktualnosci,wojciechow-jest-dotacja-dla-kowali-ruszaja-zapisy-na-warsztaty,24972.html?p=1

 

 


Autor: Gmina Wojciechów
Powrót